Jak przygotować się na koniec świata?

Obowiązujący stan pandemii zmusił wiele osób do rozmyślań o sytuacji własnej i całej swojej rodziny czy przyjaciół oraz wzbudził strach przed tym, co nieznane i trudne do przewidzenia. Obecnie nikt nie ma pewności, co do tego jak będzie wyglądał świat “po”. Jednakże odpowiednia literatura umożliwi przygotowanie się na niemal każdą ewentualność (jak “Domowy survival. Zabezpiecz się i przygotuj na trudne czasy” autorstwa Krzysztofa Lisa i Artura Kwiatkowskiego).

Kim są prepersi?

Prepersem nazwać można każdą osobę, która jest przygotowana na każdą okazję (jak kryzys gospodarczy, klęska żywiołowa czy nawet wojna atomowa). Nazwa pochodzi od słowa angielskiego prepare – przygotowywać. Taka osoba musi posiadać wiedzę dotyczącą takich zagadnień jak:

  • konserwowanie żywności;
  • pierwsza pomoc;
  • ziołolecznictwo i uprawa roślin;
  • umiejętność naprawy podstawowych narzędzi i urządzeń oraz wiele innych.

Sami prepersi twierdzą, że ich życie to pewien stan świadomości i filozofia życia, które pozwolą im przeżyć w ekstremalnych warunkach. Z kolei survival jest określany jako sztuka, która ma na celu nauczyć i zdobyć zdolności prymitywnego przetrwania. Zdobyte umiejętności pozwolą przetrwać nie tylko globalne kataklizmy, ale także poradzić sobie z awarią prądu czy terminala płatniczego.

Książka “Domowy survival. Zabezpiecz się i przygotuj na trudne czasy” na pewno pozwoli poznać informacje, w jaki sposób bezpiecznie i rozsądnie przygotować zapasy żywności czy przetrwać trudny okres i być samowystarczalnym nawet przez dwa tygodnie. Pozycja ta przedstawia realistyczne i możliwe scenariusze wydarzeń, które mogą dotknąć każdego z nas. Poza tym warto wiedzieć, jakie istnieją zastępcze źródła ciepła, czym zastąpić benzynę czy jak przygotować zestaw przetrwania. Wiedza dostępna w tej książce powinna być powszechnie znana wszystkim obywatelom, aby w razie kryzysu uniknąć paniki czy ataków agresji z powodu braków powszechnie dostępnych produktów.

Istotną informacją jest fakt, że książka ta stanowi podsumowanie siedmiu lat istnienia bloga autorów pod nazwą domowy-survival.pl. Książka miała na celu zebrać i uporządkować dostępną na stronie internetowej wiedzę. Wiedza pochodząca z tej pozycji pozwoli przetrwać nadchodzące kataklizmy czy pandemie, a nawet zwolnienie z pracy. Jest to wiedza potrzebna i przydatna każdemu członkowi rodziny. Autorzy książki już od lat żyją w zgodzie z zasadami przekazanymi w swojej książce. Pierwsze wydanie książki miało miejsce w 31 maja 2017 roku, lecz posiadana przez autorów wiedza pozwoliła na uzupełnienie książki i dostosowanie do obecnie panującej sytuacji.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com